BAZHDARI: TREGU DO TË JETË NJË PRIORITET PËR ZGJIDHJE TË MENJËHERSHME. Kandidatja e mazhorances Keti BAzhdari, eshte takuar me banore te lagjes Rus. Nje tur takimesh nga afer me biznese te kesaj zone, por edhe banore te shumte te cilet njohen Bazhdarin me nje sere problematikash te hasura gjate viteve te fundit.

Nje nga problematikat kryesore ka qene ceshtja e tregut te Rusit, I cili vijon te ngelet ne gjendje te mjerueshme. Pikerisht prane ketij tregu, kandidatyja e mazhorances u shpreh, se pikerisht ceshtja e tregjeve eshte nje nga prioritetet kryesore dhe qe do te marrin nje zgjidhje qe ne fillimin e mandatit si kryetare e bashkise se Shkodres pas zgjedhjeve te 21 Qershorit. Por edhe banoret, shprehin pakenaqesi per drejtimin qe sot ka bashkia e Shkodres. Nje sere problematikash, te cilat shqetesojne shkodranet, por qe neser do te marrin nje zgjidhje te shpejte duke I kthyer drejtimin e duhur Shkodres.

Artikulli paraprakLSI I BASHKOHET NISMËS PËR LIRIMIN E HAPSIRAVE PUBLIKE
Artikulli tjetërKËSHILLI I KOMUNËS BUSHAT, REAGON PAS AKUZAVE TË PABAZA