MASSAFRA: NJË VIT I RËNDËSISHËM PËR KATOLIKËT NË MBARË BOTËN.Kisha katolike ne te gjithe boten por edhe ne Shkoder kete te shtunde permes kremtimit te nje meshe te shenjte ka filluar vitin kushtuar rregulltarevë dhe rregulltareve i shpallur si i tille nga vete Papa Françesku.

 

Ne meshen e kremtuar ne Katedralen e Shen Shtjefnit ne Shkoder ishin te pranishem perfaqesuesit e dioqezave nga e gjithe Shqiperia, e veçante ishte pjesemarrja e motrave Klarise te cilat me lejen e Arqipeshkvit moren pjese ne meshe po njekohesisht nderonte me pjesemarrjen e tij edhe Nunci Apostolik ne Shqiperi Ramiro Moliner Ingles.

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/PkZVR0pbFX4″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakDUKAGJINI, RRUGËTIM NË GJENEZË
Artikulli tjetërBASKETBOLL, VLLAZNIA KALON PA PROBLEME PARTIZANIN