Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të shtunën në dashuri yjet shtyjnë për dialog dhe në punë favorizohen të gjithë ata që punojnë në një sektor krijues. Ju do të jeni në gjendje të demonstroni se nga çfarë jeni krijuar.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të shtunën me një hënë të favorshme, dashuria mund të shkëlqejë dhe të japë emocione të mëdha. Në punë kushtojini vëmendje propozimeve të reja. Së shpejti gjithçka do të jetë mirë.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të shtunën nuk është një kohë e lehtë për dashuri, por ne duhet të vazhdojmë të ecim përpara me durim. Në punë ka pak kaos, por duhet të përpiqeni të gjeni pak qetësi. Do të shihni që do të arrini të merrni kënaqësi të madhe në çdo fushë. Nëse diçka nuk shkon ashtu siç dëshironi, mos e fajësoni.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të shtunën Afërdita është në anën tuaj ndaj shijoni këtë ditë të bukur dashurie. Në punë ndiheni pak të stresuar dhe jeni në pritje të gjërave të mira dhe të reja.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të shtunën në dashuri ka ardhur koha të kaloni më shumë kohë me personin që ju bën të rrahë zemrën. Në punë mund të ketë disa debate me një shef apo mbikëqyrës, por do të dilni në krye. Do të shihni që së shpejti gjithçka do të jetë mirë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të shtunën kjo fundjavë sjell lajme të mira në dashuri, shfrytëzojeni sa më shumë. Ndoshta do të arrini të gjeni shpirtin tuaj binjak, ose të bëni plane të rëndësishme në dashuri me partnerin tuaj, nëse keni një të tillë, siç është martesa. Në punë, nëse nuk e keni gjetur ende ekuilibrin, mos u dekurajoni.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të shtunën nëse jeni beqarë kjo është dita e duhur për të njohur njerëz të rinj. Në punë ka diell i cili ju jep një shtytje të mirë dhe do ju çojë drejt zgjidhjes së disa problemeve. Disa probleme ndoshta në marrëdhëniet me kolegët dhe bashkëpunëtorët.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të shtunën dashuria po ecën shumë, veçanërisht nëse partneri juaj është i shenjës së Virgjëreshës ose Bricjapit. Në punë do arrini t’u tregoni të gjithëve vlerën tuaj.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të shtunën në dashuri ka pak nervozizëm, përpiquni të qetësoheni. Në punë prisni propozime të reja interesante. Ju rrezikoni të thoni disa fjalë shumë dhe më pas të pendoheni. Jo çdo gjë shkon mirë, por pak nga pak gjërat qetësohen.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të shtunën jeni në një fazë të mirëqenies së përgjithshme dhe prisni të takoni edhe një person të veçantë. Ka ende disa pengesa në punë por së shpejti do arrini t’i zgjidhni. Do të shihni që gjithçka do të jetë mirë. Gjithçka që ju nevojitet është pak durim dhe qetësi.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të shtunën bëni kujdes sepse në ajër ka pak agjitacion, sidomos nëse keni të bëni me Virgjëreshën dhe Bricjapin. Në punë duhet të bëni vetëm gjërat në të cilat besoni.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të shtunën kini kujdes në dashuri sepse mund të keni disa mendime të dyta. Në punë, bëni një gjë në një kohë, kjo është mënyra e vetme për të përballuar ngarkesën e madhe të punës.

Artikulli paraprakHUMBJA NË LAÇ, VLLAZNIA HESHTJE SHTYPI!
Artikulli tjetërMCGONIGAL PRANOI FAJËSINË SE MORI 225,000 DOLLARË NGA AGRON NEZA, REAGON BASHA: RAMA E BERISHA NA VUNË NËN SULM, POR E VËRTETA DOLI