Komisioni i Rithemelimit zhvillon ditën e sotme zgjedhjet për kreun e PD. Votimi do të nisë në orën 08:00 dhe do të mbyllet në 18:00.

Në garë janë ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-kreu i Partisë Demokratike në Kukës Ibsen Elezi.

Zgjedhjet do të zhvillohen në të gjithë vendin, në 108 qendra votimi.

Artikulli paraprakFOTOT NGA PAPARAZZI/ YURI KIM, KAFE ME MINISTRA DHE DEPUTETË TË PS
Artikulli tjetërZGJEDHJET PËR KREUN E PD, VOTON ISH-KRYEMINISTRI SALI BERISHA