Kryeministri Edi Rama ndodhet në Romë, ku ka marrë pjesë në takimin e Komitetit të Përbashkët për Investimet, Çështjet Ekonomike dhe Sociale, Shqipëri-Itali.

Pas këtij takimi Rama ka dalë në një konferencë të përbashkët për shtyp me Zv/Kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm italian, Antonio Tajani. Zv.kryeministri italian tha pas takimit se folën për investimet në sektorin e energjisë, në bujqësisë dhe infrastrukturë.

Ndërsa Kryeministri Rama deklaroi se marrëveshja Shqipëri-Itali për njohjen e pensioneve është pothuajse në përfundim.

Artikulli paraprakTË NJOHIM FIGURAT E TRASHËGIMISË KULTURORE
Artikulli tjetërRAMA: KUNDËRSHTIA E PARË NË 10 VJET ME BE, TË ADRESOJË ZHVILLIMIN DRAMATIK TË VRASJES SË POLICIT NË KOSOVË