Vllaznia është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Shqipërisë pasi mundi në ndeshjen e dytë Pogradecin me rezultatin e thellë 6-1 në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Pas kësaj fitoreje dhe kualifikimit në çerekfinale trajneri i Vllaznisë Thomas Brdariç është i lumtur për këtë sukses të ekipit të tij ndërsa tha se ky takim me pogradecarët i shërben ndeshjes së kampionatit që Vllaznia ka në fundjavë me Kastriotin.

Trajneri Brdariç është i surprizuar për faktin se në çerekfinale do të luaj ndaj Flamurtarit të Kategorisë së Dytë ekip që çuditërisht eleminoi Kastriotin e Superiores.

Edhe çështja Latifi për tekniku Brdariç është e mbyllur edhe pse gjesti i tij duke mos pranuar zëvendësimin krijoi një situatë jo të mirë në ekip. Trajneri i Pogradecit Ardjan Abazaj tha se kaq është forca e ekipit të tij duke pranuar humbjen 6-1 ndaj Vllaznisë.

Serinë e golave për Vllazninë e hapi Mustedanagiç që në minutën e tretë, më pas në minutën e 9 shënoi Aralica,, në të 15-ën Latifi me penallti, dy minuta më pas sërish Aralica, Pura për miqtë bën një autogol ndërsa është Hoxhaj që çon në 6-0 shifrat për Vllazninë në pjesën e parë. Në 45 minutat e dyta shkodranët nuk realizojnë asnjë gol ndërsa për miqtë shënon golin e nderit Topllari në mniutën e 55′. Pas kualifikimit në çerekfinale të Kupës Vllaznia do të luaj ndaj ekipit të Flamurtarit.

Artikulli paraprakMERR FLAKË NJË AUTOMJET NË KOPLIK, SHPËTON SHOFERI…
Artikulli tjetër“FIFI KA PATUR PROBLEME MENDORE”, GRANITI SQARON DEKLARATËN E TIJ