HILA: KJO NJË DITË PAQEJE PËR MBARË KOMUNITETIN.Festa e Kurban Bajramit, eshte festuar edhe ne Komunen e Bushatit. Kryetari i Komunes Bushat Zef Hila i shoqeruar edhe nga administrata, ka zhvilluar nje vizite ne xhamine e Bushatit. Gjate urimit per kete feste te rendesishme per besimtaret musliman, kryetari Zef Hila vuri theksin ne harmonine, tolerancen dhe bashkejetesen qe ekziston mes komuniteteve.Nga ana tjeter, Drejtori I Medresese ne Bushat, Elvis Molla,   ka falenderuar te pranishmit per viziten dhe urimet ne adrese te besimtareve musliman.

 

Festat Fetare jane pjese e komunitetit te komunes se bushatit, duke qene pjese e tolerances dhe mirekuptim qe ekziston ne mbare komunitetin.

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/FNbLIXEUolw?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakKASAPËT: PRESIM DERI NË 15 BAGËTI
Artikulli tjetërVENDORËT JAPIN MESAZHET E URIMIT