Kryeministri Edi Rama, pasi ka dalë nga Kuvendi i Kosovës, ku zhvilloi takimin me kryeparlamentarin Glauk Konjufca. Rama iu shmang pyetjeve të gazetarëve, duke thënë se nuk ka homologun e tij dhe se nuk bën dot konferencë.

Rama ndodhet në Kosovë në kuadër të turit ballkanik për Procesin e Berlinit, por Albin Kurti nuk e priti në takim për shkak të anulimit të mbledhjes mes dy qeverive.

Artikulli paraprakRAMA NË KOSOVË: TAKIM I DOBISHËM ME PRESIDENTEN OSMANI
Artikulli tjetërAMBASADORI I SHBA NË PRISHTINË: PRESIM NGA KOSOVA QË TË PËRMBUSHË IDEALET E …