Kryeministri Edi Rama ka reaguar për takimin me Vjosa Osmanin. Teksa ka ndarë disa foto në Facebook, Rama shkruan se ishte një takim i dobishëm.

“Me Vjosa Osmanin, Presidente e Republikës së Kosovës, një takim i dobishëm dhe bashkëbisedim i hapur për temat e vizitës, Samiti i Berlinit në Tiranë & Samiti i NATO-s, si edhe shqetësimet e përbashkëta”, shkruan Rama.

Artikulli paraprakKURTI I MBYLLI ‘DERËN’ RAMËS, KONJUFCA: ËSHTË VENDIMI I TIJ, TË RESPEKTOHET!
Artikulli tjetërKURTI NUK E PRITI NË TAKIM, RAMA IU SHMANGET GAZETARËVE: S’KAM HOMOLOGUN, NUK BËJ DOT KONFERENCË