Emiratet e Bashkuara Arabe kanë shënuar histori, duke u bërë vendi i parë në botë ku 100% e njerëzve kanë marrë të paktën një dozë vaksine kundër koronavirusit. Gjithsej janë administruar  22 milionë doza, ku “100% e popullsisë ka marrë një dozë” dhe “90.18%” është “imunizuar plotësisht”, tha ministria e shëndetësisë në një deklaratë të premten.

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë raportuar gjithsej 741,0000 raste dhe 2,145 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Artikulli paraprakE RËNDË / RRËZOHET AKSIDENTALISHT NGA BIÇIKLETA DHE VDES 17-VJEÇARJA
Artikulli tjetërCOVID-19 NË KOSOVË/ JA SA RASTE TË REJA REGJISTROHEN REGJISTROHEN NË 24 ORË