Një shpërthimi fuqishëm ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Turqi.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:20 me orën lokale në zonën historike turistike të quajtur Sultanahmet. Sultanahmet është një zonë turistike në kryeqytetin e Stambollit. Nga dyshimet e para mendohet të ketë qenë një kamikaz që kishte në target një grup turistësh. Midis të palgosurve bëhet fjalë për disa turistë gjermanë. Ambulancat kanë shkuar menjëherë në sheshin e qytetit, që ndodhet në afërsi të Xhamisë Blu. Policia po evakuon banorët nga zona. Deri tani flitet per disa te plagosur.

Artikulli paraprakJa përse femrat i duan meshkujt me mjekër
Artikulli tjetërSHKODËR, NDALOHET NË POLICI OPERATORI I DHE AUTOMJETI I TV ROZAFA