Kryeministri Rama përmes një postimi në rrjetet sociale ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë drejtuesit e mjeteve.

“Me këtë lajm të mirë e të shumëpritur për Drejtuesit e Automjeteve, puna vazhdon flet vetë ndërsa llafet e gojëve të shthurura dhe baltën e mendjeve të mbrapshta vijnë e ikin me erën

Falë rimarrjes në administrim shtetëror këtë vit të Kontrollit Teknik dhe ndërveprimit të sistemeve informatike, të cilat me vite ishin dhënë me një koncesion alla nongrata, certifikata e Kontrollit Teknik të DPSHTRR heq përfundimisht detyrimin e kontrollit fizik të automjetit kur ndërron pronësia.

Eliminohen 60 mijë kontrolle fizike të automjeteve në vit. U kursehen qytetarëve. 90,000,000 lekë dhe 30,000 orë pritje në vit”, shkruan Rama.

Artikulli paraprakAMBASADA E SHBA URON SHQIPTARËT PËR KRISHTLINDJE: PAÇI GËZIM DHE PAQE NË KËTË SEZON FESTASH!
Artikulli tjetërBIE NGA PALLATI KU PO PUNONTE, NDËRRON JETË 35-VJEÇARI