Lëkundje tërmeti janë ndjerë në vend pasditen e sotme.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3 ballë dhe e ka pasur epiqendrën 8 km larg në drejtimin veri-perëndimor të Kavajës si dhe 19 km larg drejtimit të jugperëndimit të Tiranës.

Qytetarët raportojnë se lëkundjet nuk kanë qenë shumë të forta dhe kanë zgjatur pak.

Artikulli paraprakNAFTA 265 LEKË/LITRI, REAGON BERISHA: BORDI KOMUNIST I RAMËS S’KA TË NDALUAR!
Artikulli tjetërMETA: BE TË JETË E VENDOSUR ME QEVERITË E BALLKANIT NË STRATEGJINË E ZGJERIMIT