Pesë persona kanë nderruar jete dhe mbi dyzet u plagosën pasi një makinë mori përpara turmën e njerëzve në një panair për Krishtlindje në Wisconsin të SHBA.

Pamjet e postuara në internet tregojnë një automjet sportiv të kuq (SUV) duke marre para njerëzit, mes të cilëve edhe fëmijë, në panair në qytetin e Waukesha, në perëndim të Milwaukee.Ende nuk jepen detaje të rrethanave të ngjarjes.

Ndërkohë është arrestuar edhe autori i ngjarjes, teksa ditën e sotme është urdhëruar mbyllja e të gjitha shkollave në Milwaukee dhe po ashtu njerëzit janë këshilluar të qëndrojnë në shtëpi.

Artikulli paraprakHAPJA E NEGOCIATAVE/ PRESIDENTI I BULLGARISË: ASNJË LËSHIM PËR SHKUPIN! E PËSON EDHE TIRANA
Artikulli tjetërGJENDET I PAJETË NË RRUGË 53-VJEÇARI, ÇFARË THOTË POLICIA