Ish-Kryeministri Sali Berisha, ka bërë reagimin e parë në këtë ditë të referendumit që ka thirrur për të shkarkuar Bashën.

“Sot referendumi i lirisë, shpresës, fitores! Të gjithë të votojmë”, shkruan Berisha.

Artikulli paraprakVARIANTET E KORONAVIRUSIT NUK SHKAKTOHEN NGA VAKSINAT
Artikulli tjetërSOT NË REFERENDUM, BERISHA PËRCAKTON DATËN DHE ORËN E PROTESTËS SË ARDHSHME: DO TË MBLIDHEN DEMOKRATËT