Ish-Kryeministri, Sali Berisha nga shtëpia e tij njoftoi për mediat se të hënën në orën 16:00 do të zhvillohet protesta e madhe. Ai tha se qëllimi i protestës është mbrojtja të interesit kombëtar.

“Do të kenë të njëjtin fund, të hënën në orën 4 të gjithë demokratët në protestën e madhe në mbrojtjen e interest kombëtar. Protesta do të zhvillohet kundër vizitës së presidentit serb Aleksandar Vuçiç në Tiranë dhe Edi Ramës”, tha Berisha.

Artikulli paraprakMBËSHTETËSIT E TIJ PO ‘SHKARKOJNË’ BASHËN NË REFERENDUM, BERISHA VJEN ME MESAZHIN E PARË
Artikulli tjetërBANESA MORI FLAKË NGA RRJEDHJA E BOMBOLËS SË GAZIT, NDËRRON JETË 61-VJEÇARI NGA ASFIKSIA, ISHTE I PARALIZUAR