Kombëtarja e futbollit harron të shënojë dhe të fitojë. Kuqezinjtë e Sylvinhos humbën 1-0 kundër Suedisë në Stockholm, teksa kjo është disfata e dytë në tre ditë pas asaj me Kilin.

Goli për suedezët u shënua në minutën e 62.

Kuqezinjtë “futën ujë” në prapavijë duke pësuar katër gola në pak ditë, duke mos shënuar asnjë.

Artikulli paraprakZËVENDËSOHET TRANSFORMATORI I UJËSJELLËSIT NË BËRDICË
Artikulli tjetërKOSOVA PRANOHET SI ANËTARE E ASOCIUAR E ASAMBLESË PARLAMENTARE TË NATO-S