Ka përfunduar me rezultatin 3-1 ndeshja Tirana – Vllaznia e luajtur në stadiumin Selman Stermasi në kryeqytet . Një ndeshje cila nuk nisi mirë për skuandrën shkodrane pasi që në minutën e 8 bardheblutë kaluan në avantazh me anë të Seferit . U duk sikur kjo I përgjumi shkodranët por një autogol i Zhivanaj në minutën e 24- të I vendosi sërish ekuilibrat. . Por vetëm 5 minuta pa u mbyllur pjesa e parë e kësaj sfide Totre shënon sërish dhe kalon Tiranën në avantazh duke mos lejuar që kjo pjesë e parë të mbyllej me barazim .

Vetëm pak minuta pasi ka startuar pjesa e dytë e lojës është xhixha ai që e kalon rezultatin në 3 me 1 në favor të kryeqytetasve . Një pjesë e dytë me shumë rastë për shkodranët por pa arritur të ndryshojnë rezultat . Në minutën ë 69 Tirana ngelet me 10 lojtar por Vllaznia nuk arrin ta shfrytëzojë këtë rast madje pa kaluar ende 10 minuta është kapiteni I Vllaznisë Gurishta që po ashtu me një ndërhyrje të gabuar në zonë ndërshkohet me katon të kuq dhe kështu edhe Vllaznia mbetet me 1 lojtarë më pak në fushën e lojës .

Kujtojmë që ndeshja e sotmë është e vlefshme për javën e 34 të Abbissnet Superiore . Tirana tashmë fituese e kupës së shqipërisë dhe Vllaznia që ndodhet në vendin e 4 me 49 pikë.

Artikulli paraprakSHEFI I INTELIGJENCËS NXJERRË DATËN, KUR UKRAINA MUND TA FITOJË LUFTËN
Artikulli tjetërAKSIDENT NË FSHATIN HOT NË SHKODËR, FATMIRËSISHT NUK KA VIKTIMA