Nga ora 19:00 ka nisur ndeshja Suedi-Shqipëri, një tjetër test miqësor për kuqezinjtë para Euro 2024.
Në minutën e 11-të, Armando Broja i cili e nisi ndeshjen si titullar pati një shpërthim drejt sulmit por u pengua në zonën e 11 metërshit duke pretenduar penallti. Por gjyqtari vendosi që nuk kishte kontakt të tillë dhe loja vijoi normalisht.

Minuta ’19-të: Shtylla shpëton kuqezinjtë, suedezët me super aksion kapin në befasi mbrojtjen
Minuta ’21: Bajrami provon me goditje dënimi por topi përfundon në goditje këndi

Minuta ’40: Strakosha shpëton kuqezinjtë, bllokon gjuajtjen e fortë të sulmuesit suedez

Artikulli paraprakBSH: TË ARDHURAT NGA TURIZMI NË EKONOMI ARRITËN VLERËN E 1.84 MILIARDË EUROVE
Artikulli tjetërZËVENDËSOHET TRANSFORMATORI I UJËSJELLËSIT NË BËRDICË