Demokratët në Kuvendin e Berishës në stadiumin Air Albania kanë përfunduar procesin e votimit për shkarkimin e Lulzim Bashës nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike.

Rreth orës 16:00 ka nisur procesi i numërimit të votave.

Ndërkohë Basha ka thirrur në orën 18:00 kryesinë e PD në selinë blu. Nuk dihet ende se çfarë vendimi ka marrë Basha pas zhvillimeve në Kuvend.

Artikulli paraprakKUVENDI I BERISHËS NISI PROCESIN PËR SHKARKIM, ZBULOHET LËVIZJA E KREUT TË PD, LULZIM BASHA
Artikulli tjetërI ZUNË PRITË DHE E QËLLUAN ME 7 PLUMBA, ARRESTOHEN BABË E BIR PËR VRASJEN E BIZNESMENIT NË KURBIN (EMRAT)