Është mbyllur procesi i votimit për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit. Deputetët kanë votuar në lidhje me zgjedhjen e kandidatit Bajram Begaj në postin e Presidentit të ri të vendit.

83 deputetë kanë marrë pjesë në votim. Tani pritet të nisë procesi i numërimit.

Bajram Begaj, ish gjeneralmajor është kandidati i propozuar nga PS për të marrë postin e Presidentit të 8 të Republikës së Shqipërisë.

Artikulli paraprakNIS VOTIMI PËR PRESIDENTIN E RI, BERISHA DHE DEPUTETËT E PD BRAKTISIN KUVENDIN
Artikulli tjetërLAJMI I FUNDIT/ BAJRAM BEGAJ ZGJIDHET PRESIDENT I REPUBLIKËS