(foto ilustruese)

Një automjet ka marrë flakë në ecje pasditen e sotme rreth orës 15:30, në autostradën Vlorë-Fier.

Ngjarja ka ndodhur tek nënkalimi i fshatit “Panaja”, ku ka marrë flakë në lëvizje e sipër dhe është djegur pjesërisht, mjeti me drejtues shtetasin S.Sh. Fatmirësisht shoferi ka rritur të dalë në kohë.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik në mjet. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Artikulli paraprakLOJËRA FATI NË LOKAL, ARRESTOHEN DY PERSONA, PROCEDOHEN TRE TË TJERË
Artikulli tjetër“LORO BORIÇI” NË FESTË, ZHBLLOKOHET NDESHJA VLLAZNIA-PARTIZANI