SMAJA: IA ARRITËM QËLLIMIT QË I KISHIM VËNË VETES. Trupa e aktoreve te komedisë “Rendesia e te qenit i sinqerte” janë kthyer ne Shkodër pas suksesit te korrur ne festivalin e komedisë ne presgeve duke u vlerësuar me tre çmime

Trupa u vlerësua për interpretimin e aktoreve te rinj si Ina Morinaj qe u vlerësua me çmimin aktorja me e mire dhe  sara smaja e cila u vlerësua me çmimin roli dytësor me i mire. Por nderkohe e gjithe puna regjizoriale dhe ajo aktoriale e trupes u vleresuan me cmimin shfaqja me e mire duke nderuar trupen e Teatrit Migjeni si me te mirën mes trupave me prestigjoze te trojeve shqiptare qe konkuruan ne edicionin e 11 te festivalit “Ditet e komedise shqiptare” ne Presheve

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/8JqBylnwxbI” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakAKUZA PËR PD-në E POSTRIBËS
Artikulli tjetërEDICIONI I 17-të I PANAIRIT TË LIBRIT