Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, uron 1 Qershorin për të gjithë fëmijët.

Në një postim në “Facebook”, ministrja Xhaçka thekson se e sotmja është ditë për të festuar por edhe për të kujtuar pse duhet të punojmë dhe të luftojmë, për një botë më të mirë, më paqësore dhe të sigurtë.

“Gëzuar 1 qershorin 🎉 të gjithë fëmijëve kudo në 🌍botë! E sotmja është ditë për të festuar por edhe për të kujtuar pse duhet të punojmë dhe të luftojmë, për një botë më të mirë, më paqësore dhe të sigurtë. #DitaeFëmijëve👶👧🧒👦”, shkruan ministrja e Jashtme.

Artikulli paraprakFESTA E TIFOZËVE PËR KUPËN: VLLAZNIA ËSHTË SHPIRTI YNË
Artikulli tjetërRRITEN ÇMIMET E KARBURANTEVE, JA SA DO TË JENË NAFTA, BENZINA DHE GAZI NGA ORA 18:00