Rritja në nivel rekord e çmimit të naftës në Shqipëri ka shqetësuar qytetarët e Shkodrës të cilët shprehen se protesta është e vetmja zgjidhje që çmimi i naftës të ulet.

Sipas qytetarëve çmimi i naftës në Shqipëri është njësoj si në shtetet me një standard të lartë jetese.

Paradoksale është fakti që pavarësisht se çmimi i naftës vijon të rritet, në qytetin e Shkodrës jo vetëm që qytetarët nuk dalin për të protestuar por dhe lëvizja e automjeteve vijon të jetë e njëjtë.

 

Artikulli paraprakSHKODËR, KOMEDIA E ZEZË “GJAJA” QË GODET KORRUPSIONIN
Artikulli tjetërSHKODËR, 1200 MATURANTË JAPIN PROVIMIN E GJUHËS SË HUAJ