Delegacioni i BE shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-presidentit Bujar Nishani.

Në një mesazh ngushëllimi, delegacioni i BE shprehet se Nishani ka dhënë një kontribut të rëndësishëm për afrimin e Shqipërisë me Bashkimin Europian.

Mesazhi:

Me dhimbje të thellë mësuam për ndarjen nga jeta të Presidentit Bujar Nishani. Si Ministër i Drejtësisë, i Brendshëm dhe President, ai ka dhënë një kontribut të rëndësishëm për afrimin e Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Ngushëllimet tona të përzemërta familjes, miqve dhe kolegëve të tij.

Artikulli paraprakUEFA SHTYN FINALEN E CHAMPIONS LEAGUE
Artikulli tjetërVOA: SHBA BISEDIME ME UKRAINËN PËR DËRGIMIN E SISTEMEVE MË TË FUQISHME TË LËSHIMIT TË RAKETAVE