Avokatët e Sali Berishës kanë bërë kërkesë në SPAK që Sali Berisha të marrë pjesë në seancat parlamentar.

Kërkesa u është dorëzuar ditën e djeshme dy prokurorëve Arben Kraja dhe Enkeleda Minollai.

Ata argumentojnë se është një drejtë dhe detyrim kushtetues për të përmbushur detyrën.

Artikulli paraprakAKSIDENT NË SUPERSTRADËN LEZHË- MILOT, MAKINA PËRPLASET ME MOTORIN
Artikulli tjetërDREJTONIN MJETIN NË GJENDJE TË DEHUR, NË PRANGA 2 SHTETAS