Presidenti Bajram Begaj ka uruar nxënësit për vitin e ri shkollor.

‘Suksese në vitin e ri shkollor për çdo nxënës, mësues dhe prind në Shqipëri, e në veçanti për të gjithë ata nxënës që hyjnë në klasë të parë! Puna dhe përkushtimi juaj i sotëm, ndërtojnë Shqipërinë e së nesërmes.’- shkruan Begaj.

Artikulli paraprakNDRYSHIMET NË QEVERI, KUVENDI MBLIDHET SOT NË SEANCË PËR MIRATIMIN E DEKRETEVE
Artikulli tjetërDITA E PARË E SHKOLLËS, MINISTRI I BRENDSHËM NDJEK NGA AFËR PUNËN E POLICISË RRUGORE