Gjykata e Posaçme pushon padinë për shpifje të bërë nga Lulzim Basha ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj.

Togat e zeza pushuan çështjen pasi nuk është paraqitur as ish-kreu i PD-së Lulzim Basha dhe as avokatët e tij.

Basha kishte paditur Veliajn për “deklarata të rreme” që sipas ish-kreut të PD, kryebashkiaku i Tiranës ka bërë për pasurinë, shtëpinë dhe rezidencat.

Artikulli paraprakVIJON OPERACIONI“ALPE TË PASTRA”, ASGJËSOHEN 1437 FIDANË KANABIS, 2 PERSONA NË PRANGA
Artikulli tjetërDO TË GAROSH PËR KREUN E PD? BERISHA: LOJËRAT E RAMËS NA KANË DËMTUAR POR KANË DËSHTUAR