Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të mërkurën në dashuri ka jo pak surpriza në këtë ditë ndaj le t’i lëmë vendin emocioneve. Në punë duhet ta largoni pak mendjen, stresi është shumë i lartë por e rëndësishme është të mos i dorëzoheni negativitetit.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të mërkurën në dashuri është më mirë të keni kujdes nga ndonjë luan apo Ujor, ata mund t’ju bëjnë nervoz. Ndryshimet e shumëdëshiruara po vijnë në punë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të mërkurën yjet flasin për emocione të bukura ndaj mos u mbyllni në shtëpi. Një fazë e bukur rikuperimi fillon në punë dhe do të keni gjithashtu kënaqësi të madhe. Do të ketë mundësi të shkëlqyera në çdo fushë. Mundësi të shkëlqyera për sukses.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të mërkurën në dashuri, merrni gjithë kohën e nevojshme për të bërë një zgjedhje të rëndësishme dhe në punë kushtojini vëmendje disa polemikave të vogla me kolegët. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të mërkurën do të ishte më mirë të mos i merrni gjërat shumë seriozisht dhe të merrni pak kohë për veten dhe mirëqenien tuaj. Nuk është dita më e mirë as për dashuri, as për punë, por të mërkurën do të shëroheni.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të mërkurën kujdes në dashuri, kjo nuk është dita e duhur për të jetuar në maksimum ndjenjat tuaja. Në punë gjithçka po shkon mirë dhe po vijnë edhe mundësi të reja. Mundësi të shkëlqyera për sukses. Do të ketë mundësi të mëdha për sukses.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të mërkurën mund të keni një takim shumë interesant, ndaj mbajini sytë hapur. Në punë vijnë gjëra të reja që do t’ju inkurajojnë të bëni edhe më shumë. Nuk do të keni asgjë për t’u ankuar. Do të ketë mundësi të shkëlqyera për sukses.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të mërkurën hëna sjell shumë dëshirë për të bërë dhe guxim në dashuri. Në punë do jeni shumë energjikë dhe produktivë. Do të merrni më shumë nga sa e imagjinoni.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të mërkurën hëna ju lejon të përjetoni emocionet në maksimum. Ka shumë gjëra për të bërë në punë, por do të ketë edhe një mënyrë për të fituar më shumë dhe për të bërë një hap të madh në karrierë. Mos u kënaqni me shumë, kërkoni stimuj të rinj dhe situata emocionuese.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të mërkurën në dashuri është më mirë të mos humbisni kohë me njerëz që nuk ju bëjnë të ndiheni të qetë. Në punë mund të ketë një keqkuptim të vogël me kolegët. Përveshni mëngët dhe do të shihni se do të ketë mundësi të shkëlqyera.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të mërkurën mund të keni disa momente të këqija në dashuri, veçanërisht nëse keni të bëni me dikë nga Akrepi. Për sa i përket punës, ka një krizë të vogël por do të jetë e përkohshme.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të mërkurën kjo hënë është e bukur dhe sjell shumë humor dhe dëshirë për të bërë gjëra. Në punë ka pak stres, ju takon të zgjidhni nëse do ta lehtësoni pak ngarkesën.

Artikulli paraprakMINISTRI IGLI HASANI PËRFUNDON VIZITËN NË KOSOVË, ZHVILLON TAKIM ME TRUPAT E KFOR-IT
Artikulli tjetërRESHJE SHIU NË GJITHË VENDIN, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT