Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, reagon vetëm pak minuta nga nisja e protestës së opozitës.

Ambasadorja Kim shprehet se është e drejtë e qytetarëve të protestojnë, por sipas saj, tubimi duhet të jetë paqësor dhe duhet zbatuar ligji.

“Është e drejta e të gjithë qytetarëve që të protestojnë, me rëndësi është të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore”, tha Kim, para aktivitetit që po mban Dhoma Amerikane e Tregtisë.

Artikulli paraprakVIDEO/ “BLINDE, BLINDE”, BERISHA NXJERR PAMJET: PO DRIDHET PUSHTETI I DROGËS DHE KRIMIT!
Artikulli tjetërKRYETARI I PD, SALI BERISHA MBËRRIN NË SELINË BLU VETËM 15 MINUTA PARA NISJES SË PROTESTËS