VATIKANI PUBLIKON LOGON E VIZITËS SË PAPËS NË TIRANË
Shkoj në Shqipëri për dy arsye.

Sepse shqiptaret kane arritur te krijojne shtet duke ruatur unitetin kombetar mes myslimaneve, ortodokseve e katolikeve. Dhe per t’u thene te gjithe popujve se mund te punohet bashke, si ky popull fisnik.Me keto fjale u eshte pergjigjur interesit te gazetareve Papa Francesku i Pare, per viziten e 21 shtatorit ne Shqiperi.Gjate kthimit me avion nga vizita ne Kore, Papa ka folur edhe per konfliktet ne bote, qe sipas tij, jane nje lufte e trete boterore.Nderkohe, sot Vatikani ka publikuar edhe logon qe do te shoqeroje te gjitha aktivitetet e vizites se Papes ne Tirane. Ajo permban simbolet e krishtera te Vatikanit dhe ngjyrat e flamurit kombetar shqiptar.

Artikulli paraprakFAJDET, MË LIRË SE BANKAT
Artikulli tjetërVLLAZNIA NË KANTIER PROVE