Ditën e shtunë (16 dhjetor) vendi ynë parashikohet të jetë nën ndikimin e vranërisave dhe reshjeve të pakta të shiut dhe dëborës në zonat malore. Pritet të ketë një përmirësim të dukshëm të situatës së reshjeve duke nisur nga mesdita, por temperaturat do të jenë të ulëta për shkak të masave të ftohta ajrore që kanë mbërritur në gadishullin e Ballkanit.

Temperaturat e ajrit do të pësojë rënie duke u luhatur nga -3 gradë celcius më e ulëta deri në 12 gradë celcius më e larta në rang vendi që pritet të shënohet në Sarandë.

Era do të fryjë e forte me shpejtësi 60 km/h në sipërfaqen e tokës dhe mbi 80 në det të hapur me drejtim, verior dhe verilindor duke gjeneruar në brigjet detare dallgëzim 6 ballë.

Artikulli paraprak‘LAJME TË MIRA NË DASHURI, VEÇANËRISHT PËR BEQARËT’, PARASHIKIMI I HOROSKOPIT PËR DITËN E SOTME
Artikulli tjetërMELONI, RAMA DHE SUNAK TAKOHEN SOT NË ROMË, KRIZA E EMIGRANTËVE NË QENDËR TË DISKUTIMEVE