Kjo javë do të nisë me temperatura më të larta.

Vendi ynë do të jetë me diell përgjatë bregdetit dhe kalime të pakta të vranësirave në zonat malore pasdite.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 17-21 gjatë ditës 34 °C në veri deri në 33-37°C në zonat e ulëta dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 27 QERSHOR 2022, ÇFARË SHKRUAJNË GAZETAT SOT
Artikulli tjetërHOROSKOPI PËR DITËN E SOTME, 27 QERSHOR 2022