Gjatë ditës së sotme, do të vijojë moti i kthjellët dhe i nxehtë në të gjithë vendin por duke ju afruar pasdites priten grumbullim i vranësirave duke gjeneruar shira në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore si edhe zona të izoluara në qendër të territorit.

Sipas Meteoalb, parashikohet që mbrëmja dhe nata të ri-sjellin kthjellimet në territor. Temperaturat e ajrit do të mbeten sërish të larta në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 37°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim deri në 2 ballë.

Artikulli paraprakTJETËR LËKUNDJE TËRMETI NË VEND, JA KU ISHTE EPIQENDRA
Artikulli tjetërANULOHET VIZITA E MINISTRIT RUS LAVROV NË SERBI, ZBULOHET ARSYEJA