Tjetër lëkundje tërmeti në vend. Sipas EMSC, një tërmet me magnitudë 4 të shkallës rihter është regjistruar në detin Adriatik, 63 km nga Durrësi.

Pasditen e djeshme lëkundje tërmeti u ndjenë në Durrës.

Sipas EMSC tërmeti dje ishte 3.5 i shkallës rihter. Epiqendra ishte 3 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km. Qytetarët kanë raportuar se lëkundja ka qenë relativisht e fortë dhe ka shkaktuar panik.

4c84f4b0 20d4 483b 840e 0c399908b9ff

Artikulli paraprakKHARKIV NUK GJEN QETËSI, VIJOJNË BOMBARDIMET RUSE NË TË GJITHË QYTETIN
Artikulli tjetërPARASHIKIMI I MOTIT, KTHJELLIME DHE TEMPERATURA DERI NË 37 GRADË CELSIUS