Vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në juglindje.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 12-17 gjatë ditës 29 °C në veri deri në 28-33°C në zonat e ulëta.Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur .

Ishuj britanik po ndikohen nga vranësira dhe reshje shiu, ndërsa Mesdheu i ndikuar nga rryma ajri të nxehta do të jetë me diell dhe temperatura të larta, ndërsa gadishulli ballkanik vijon të jetë në ndikimin e masave ajrore të freskëta veriore duke mbajtur vranësira reshje lokale.

Artikulli paraprakHARTA E RE GJYQËSORE, AVOKATËT NË LEZHË, SHKODËR, VLORË DHE GJIROKASTËR VIJOJNË SOT SËRISH BOJKOTIN
Artikulli tjetërÇMIMET E NAFTËS FRENOJNË KONSUMIN, THELLOHET RËNIA E IMPORTEVE