Ministri i Jashtëm turk përcolli dhe mesazhin që të largohen dhe mbetjet e fundit të FETO-s, organizatës së klerikut Fetullah Gulen, i akuzuar nga Ankaraja si përgjegjës për përpjekjet për grusht shteti në 2016.

Diskutuam me kolegun dhe për tema të tjera si lufta kundër terrorit apo cështje të tjera rajonale. Diskutuam në lidhje me pastrimin e mbetjeve të fundit të FETO-s që kanë mbetur në Shqipëri prandaj treguam ndjeshmërinë që ka Turqia ndaj kësaj çështjeje. Diskutuam çfarë hapash mund të hidhen konkretisht për këtë’ tha Hakan Fidan.

Artikulli paraprak“VLERËSOJMË MBËSHTETJEN PËR NJOHJEN E KOSOVËS”, MINISTRI HASANI KONFERENCË ME HOMOLOGUN TURK: MARRËVESHJA PËR NJOHJEN E PATENTAVE…
Artikulli tjetërAKSIDENT I RËNDË NË AKSIN LEZHË-LAÇ, RAPORTOHET PËR NJË PERSON TË BLLOKUAR NË MAKINËN E SHKATËRRUAR