Anetarja e kryesisë së Partisë Demokratike, njeherazi dhe kryetare e degës së Lezhës ka denoncuar problematikat e minatoreve, sipas të ciles duke punuar nën toke pa kushte sigurie po rrezikojnë çdo ditë jeten.

Në një deklarate për mediat Marku kërkoi miratimin e statusit të minatorit dhe zgjidhjen e problemeve të tjera që ato hasen.

 

Artikulli paraprakZBARDHET AKSIDENTI I FURGONIT TË MINISTRISË
Artikulli tjetërQARKU NDERON TEFË PRELËN DHE BURHAN VAJUSHIN