Të paktën 5 persona kanë mbetur të plagosur pasi një spital rus që trajtonte pacientë me COVID u përfshi nga flakët.

Lajmi është bërë i ditur për agjencinë TASS nga Ministria e Situatave Emergjente të atij vendi.

Sipas deklaratës, zjarri i cili u përhap në pesë metra katrorë është shuar dhe 112 persona janë evakuuar.

Siç ka thënë burimi për agjencinë TASS, zjarri ka rënë në katin e katërt të spitalit pasi u dogjën disa sende personale.

Artikulli paraprakBILANCI I COVID-19/ JA SA QYTETARË TË INFEKTUAR NË 24 ORËT E FUNDIT
Artikulli tjetërGAZETARI ARTAN HOXHA PËR MONIKA LUBONJËN: “KËSHILLTARE QË PAGUHET ME TAKSAT TONA, KA 3 MUAJ NË BIG BROTHER VIP”