Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të martën ka diçka në ndjenjat tuaja që nuk po shkon ashtu siç do të dëshironit. Duhet të përpiqeni t’i sqaroni gjërat, sepse kjo nuk është shumë mirë. Përsa i përket punës, përpiquni të krijoni një marrëdhënie besimi me kolegët, puna në grup është thelbësore.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të martën përgatituni të përjetoni emocione të forta. Do të jeni ndër shenjat protagoniste të vitit të ri. Thjesht duhet të jeni më të përgjegjshëm. Kujdes nga gjuhët e liga edhe në punë, ka nga ata që do të përpiqen të vendosin një çelës në punët tuaja.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të martën keni ndjenjën se po ju mungon diçka e rëndësishme, ndoshta është thjesht furi apo dëshira për të bërë shumë. Për përkthyes të pavarur do të ketë shumë punë për të bërë. Gjatë kësaj dite duhet të jeni të duruar. Jo çdo gjë po shkon mirë, por erërat shpejt ndryshojnë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të martën shijoni periudhën dhe mos lini vend për xhelozi. Partneri është shumë serioz dhe nuk ju jep arsye për të patur dyshime. Sa i përket punës, në fillim të vitit 2024 priten shumë marrëveshje, veçanërisht për profesionistët e lirë. Tani për tani, jini të durueshëm.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të martën do keni ndjesinë se diçka mungon, por në realitet gjithçka po shkon mirë. Për sa i përket punës, gjithçka po shkon mirë, por ndonjëherë mendimet e këqija ju pengojnë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të martën herë pas here ju ngecni në ndonjë imazh të së kaluarës dhe kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe. Megjithatë, duhet të lini mënjanë nostalgjinë dhe të shikoni të ardhmen me optimizëm. Lëre një histori që të ka bërë të vuash, vazhdo përpara.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të martën java filloi me këmbën e duhur për sa i përket ndjenjave. Në ditët në vijim mund të ketë surpriza dhe takime të reja. Për sa i përket punës mund të ketë disa probleme, por pak nga pak gjithçka do të zgjidhet. Siç thonë ata, të martën është një ditë tjetër.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të martën mëngjesi do të jetë i qetë, por nga pasditja gjërat do të jenë shumë më të mira. Ka diçka që nuk shkon në marrëdhënien tuaj me eprorët, ndoshta ndiheni pak të vlerësuar dhe kjo ju bën të vuani.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të martën disa përleshje me një person të afërt mund t’ju prishin ditën, veçanërisht mëngjesin. Sa i përket punës, qëndroni të fokusuar. Çdo gjë bëhet më mirë herët a vonë. Më vonë se më parë, por kini besim dhe pak më shumë durim.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të martën zemra juaj po vlon nga dashuria dhe dashuria në këtë moment. Ndoshta një miqësi që papritur mund të bëhet dashuri. Kush do ta kishte menduar? Për sa i përket punës, kolegët në punë nuk bashkëpunojnë ashtu siç dëshironi. Mos u mërzitni shumë dhe shkoni në rrugën tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të martën kohët e fundit nuk keni mundur të shihni kufirin delikat, por të domosdoshëm, mes dashurisë dhe miqësisë. Ju mund të jeni të magjepsur me një mik apo mik historik. Biznesi po përparon ngadalë, por disa operacione kërkojnë muaj durim.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të martën, dashuria po ecën me not, pasi nuk ju ka ndodhur për një kohë të gjatë. Përfitoni sa më shumë nga kjo hënë e favorshme. Kur bëhet fjalë për punë, duhet të jeni më të qetë dhe të zhytur në mendime. Ndonjëherë keni tendencë të veproni me impuls dhe nuk është mirë, mund të bëni gabime serioze.

Artikulli paraprakSEJKO: VEPRIMTARIA E SEKTORIT BANKAR, RRITJE ME 3% GJATË 2023-SHIT
Artikulli tjetërTEMPERATURA TË ULËTA DHE VRANËSIRA, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT