Mësohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Informacion- Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje”, “Prodhimi, mbajtja , blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”, dhe ” Përdorimi me keqdashje i thirrjeve telefonike”, shtetasin E.B.,38 vjeç., banues në Ksamil, Sarandë, sepse për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës (thikë) shtetasin S.K.,17 vjeç.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikulli paraprakAVENTURA E ÇMENDUR E NOIZY-T PËR 24 ORË, JA SA SHTETE KA VIZITUAR
Artikulli tjetërMURIQAN, NGA SOT MASA TË REJA PËR TË HYRË NË MAL TË ZI