Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me plagosjen me armë zjarri të kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico, pasditen e sotme, jashtë Shtëpisë së Kulturës në qytetin Handlova rreth 150 kilometra larg kryeqytetit, Bratislavë.

Përmes një shkrimi në rrjetin social “X”, Rama shprehet i tronditur nga ngjarja ndërsa i uron shërim të shpejtë homologut të tij.

“I tronditur nga lajmi i tmerrshëm i sulmit të tmerrshëm ndaj Kryeministrit të zgjedhur të Sllovakisë, një i mbijetuar i madh dhe mik i dashur të cilit i uroj shërim të shpejtë dhe një rikthim spektakolar”,-shkruan Rama.

Artikulli paraprakDREJTORËT NË BURG PËR KORRUPSION DHE DOSJET E NXEHTA, BELINDA BALLUKU PREJ TRE ORËSH NË SPAK
Artikulli tjetërVIZITA FALAS PËR VESHKAT NË “HOSPITAL ONE”