Nje ngjarje e rende eshte regjistruar mbremjen e se enjtes ne lagjen Ndoc Mazi ne qytetin e Shkodres.

Nje 45 vjecar eshte qelluar me arme zjarri, ne pjesen e kembes dhe eshte derguar menjehere ne spitalin rajonal te shkodres per te marre mjekimin e nevojshem. Sipas te dhenave prane policise se shkodres behet me dije se i plagosuri eshte shtetasi Nikolin Palushi 45 vjec, banues ne qytetin e Shkodres. Policia e Shkodres ka mberritur menjehere ne vendin e ngjarjes ku sipas te dhenave prane bluve behet me dije se 45 vjecari eshte qelluar me arme prane baneses se tij. I plagosuri ka marrë dy plagë në këmbë në pjesën e pulpave dhe ndodhet në spitalin rajonal të Shkodrës, jashtë rrezikut për jetën.Ende nuk dihen arsyeja dhe autori i plagosjes. Menjehere pas kesaj ngjarje, policia e Shkodres po punon per identifikimin dhe arrestimin e autoreve te kesaj ngjarje, ku ne pyetje jane marre edhe familjare te te plagosurit per te pasur dijeni per konflike te meperashme te 45 vjecarit.

Artikulli paraprakRRITET PAPUNËSIA ME 0.2 PIKË PËRQINDJE
Artikulli tjetërLUFTA NDAJ ISIS, 22 CIVILË KANË HUMBUR JETËN