Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Ju po kaloni një kohë kaotike, por jo të keqe. Jupiteri nuk është në shenjë por fillon të merret me situata ekonomike. Merrni masa për të kuptuar se çfarë të bëni për të rikuperuar para dhe për të përballuar jetesën. Diçka ka humbur në dashuri, besim apo ndoshta kohë të çmuar.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të martën, duhet të kuptojmë se çfarë të bëjmë në gjysmën e dytë të 2023. Ka një zgjedhje të gjerë, Jupiteri sjell konfirmimin. Edhe nëse ju duhet të ndryshoni planet për ndonjë arsye ose të gjeni veten në një mjedis jo të qetë, përfundimisht do të keni sukses dhe do t’i kapërceni problemet.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Ju pret një ditë e lodhshme, shumë mendime dhe prania e diskutimeve për t’u shëruar. Mund të ketë një grindje me dikë që nuk është në anën tuaj. Është e kotë të zemëroheni, përkundrazi, duhet të keni kujdes me llogaritë e papaguara, profesionistët do të duhet të rishikojnë llogaritë dhe tarifat.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Nëse ka pasur ndonjë problem, tani mund ta kapërceni atë. Nëse ka pasur një mbyllje të një projekti apo një programi, nuk duhet ta fajësoni, do të ketë një homolog. Muaji aktual do jetë i dobishëm për marrëdhëniet romantike. Afërdita i bën gjërat të qarta, pasioni mund të jetë çmimi i fundit.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të martën, ka ardhur një fazë konfirmimi ose në çdo rast do të mbërrijë së shpejti. Tranziti i Jupiterit do të sjellë pothuajse gjithçka në lojë. Kushtojini vëmendje marrëdhënieve romantike në familje, do të jeni shumë kërkues.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Shumë gjëra janë zhbllokuar gjatë kësaj jave, nëse deri para pak kohësh keni menduar se çfarë do të ndodhte dhe si do të shkonin disa situata, tani jeni gati të keni disa përgjigje. Jupiteri kalimtar bllokon një Saturn të kundërt.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Pas asaj që keni kaluar do t’ju duhet të rifitoni formën dhe forcën fizike. Kjo ditë mes majit do të nisë mbarë por Hëna do ketë dorë dhe pasdite do pësoni bezdi apo ngadalësime të vogla.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të martën është një moment në të cilin ndjeni tensione të vogla të brendshme, ndoshta jeni të detyruar të vishni një fytyrë të guximshme, për shkak të një situate të paqartë pune, diçka jo ajo. Jeni duke shkuar drejt një të ardhmeje me ndryshime, por edhe me përgjegjësi të mëdha.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Së pari duhet të siguroheni që jeni solid në pozicionin tuaj të ri përpara se të mendoni për zgjerimin e shtrirjes suaj. Të martën do të mund të përfitoni nga mundësitë, shfrytëzoni sa më shumë kur t’ju paraqiten!

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Do të jeni në humor të mirë dhe kjo do të ndikojë në jetën tuaj të dashurisë. Duhet të jeni të kujdesshëm për të vepruar me nxitim, por gjithashtu keni mundësinë të mendoni mirë përpara se të merrni ndonjë vendim.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të martën, gjatë orëve në vijim mund të ndiheni shumë të afërt me dikë. Ju madje mund të keni zbuluar shpirtin tuaj binjak! Shijoni momentin dhe situatat që do të krijohen.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Po mendoni të bëni një blerje të rëndësishme? Mos merrni vendime të nxituara. Mund të pendoheni më vonë! Kjo nuk do të thotë se nuk duhet ta bëni blerjen. E rëndësishme, megjithatë, është të peshoni gjithçka me kujdes.

Artikulli paraprakMERRNI ÇADRËN ME VETE, SOT RESHJE SHIU NË TË GJITHË VENDIN
Artikulli tjetërVIJON NUMËRIMI PËR KËSHILLAT BASHKIAKË NË SHKODËR, PS UDHËHEQ ME 18 MANDATE, “BF” 13, PSD 12. JA RENDITJA