Teksa procesi i numërimit të votave për të zgjedhur kryetarin e ri të bashkisë, në Shkodër ka nisur edhe numërimi për anëtarët e Këshillit Bashkiak.

Deri më tani në Shkodër, janë numëruar 131 kuti nga 247 në total. Sipas përditësimit të KQZ, PS ka marrë 18 mandate, e ndjekur nga BF me 13 mandate dhe PSD me 12.

Sakaq, mandate kanë siguruar edhe Partia Demokratike me 5, Partia Republikane me 1, si edhe Aleanca Liberale e Djathtë 1 dhe PLL 1.

Më poshtë lista e plotë me emrat e kandidatëve që kanë fituar mandatin, sipas partive të caktuara:

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Artikulli paraprakPO KALONI NJË KOHË KAOTIKE, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT
Artikulli tjetërDYSHOHET SE MUND TË JENË PËRDORUR PËR KRIM, SEKUESTROHEN 2 KALLASHNIKOV NË VAU DEJES