Është mbajtur në teatrin “Migjeni” koncerti I përvitshëm “Pranverë me kangë”. 23 artistë të rinj interpretuan në natën e parë këngë të lehta shqiptare dhe të huaja. Udhëheqësi artistic Ilir Zoga vlerëson këngëtarët e rinj të cilët me talentin e tyre sigurojnë vazhdimësinë e kësaj tradite të bukur.

Publiku shkodran ishte qershia mbi tortë I cili vlerëson pafund këto aktivitete. Ndërkohë që nata e dytë rezervon sërish supriza për to.

Artikulli paraprakSHKODËR, ARRESTOHEN 2 SHTETAS PËR DROGË DHE DREJTIM MJETI NË GJENDJE TË DEHUR
Artikulli tjetërADAM MACA NË FINALEN E EUROPIANIT U-18