Prezenca e OSBE në Tiranë ka uruar zotin Bajram Begaj për zgjedhjen në postin e kreut t ri të shtetit.
Me anë të një postimi në Twitter, shkruan se presin me kënaqësi një bashkëpunim të frytshëm me Presidentin e ri.

“Përgëzime të ngrohta Bajram Begajt për zgjedhjen President i ardhshëm i Republikës, dhe urimet më të mira për pesë vitet në postin më të lartë, si përfaqësues i unitetit të popullit.

Prezenca e OSBE-së pret me kënaqësi një bashkëpunim të frytshëm”, shkruhet në postim.

Artikulli paraprakZGJEDHJA E PRESIDENTIT, ZV.KRYEMINISTRIN AHMETAJ URON BAJRAM BEGAJN
Artikulli tjetërZGJEDHJA E BAJRAM BEGAJ SI PRESIDENTI I RI, ISH-SHEFI I SHTABIT TË FA-SË: USHTARAKËT I PËRKASIN KOMBIT DHE …