Pas votimit në Kuvendin e Shqipërisë të Presidentit të ri të vendit, Bajram Begaj, zyrtarë të shumtë i kanë shprehur urimet e tyre për detyrën e re të kreut të shtetit.

Ministri Arben Ahmetaj në një postim në Facebook, ka uruar Presidentin e ri duke i shprehur suksese në detyrën e rëndësishme.

“Urime dhe suksese në detyrën e rëndësishme Presidentit të ri të Republikës, z. Bajram Begaj”, shkruan Ahmetaj.

Artikulli paraprakRAMUSH HARADINAJ URON PRESIDENTIN E RI TË SHQIPËRISË
Artikulli tjetërPREZENCA E OSBE NË TIRANË URON PRESIDENTIN E RI: PRESIM ME KËNAQËSI NJË BASHKËPUNIM TË FRYTSHËM