Ish-kryeministri Sali Berisha i është bashkuar njerëzve të pranishëm në protestë.

Ai ka shkuar fillimisht në selinë blu, e nga atje, është drejtuar me mbështetësit e tij në kryeministri, ku është paralajmëruar dhe protesta.

Atje, do të ketë disa persona të nismës për të folur para demokratëve. Kujtojmë se kjo protestë është thërritur kundër ardhjes së Aleksandër Vuçiç në Tiranë dhe si një formë kundërshtimi ndaj nismës Ballkani i Hapur, që sipas Berishës, i kundërvihet atij të Berlinit.

Artikulli paraprakFOTO LAJM, BERISHËS I BASHKOHET NË PROTESTË EDHE KUJTIM GJUZI
Artikulli tjetërALDO BUMÇI: ALEANCA RAMA-VUÇIÇ DËMTON DHE IZOLON KOSOVËN, NUK DO TË NDALEMI DERI KUR…